Gyülekezeti diakónia

2013. július 07., címkék: reformátusok lapja, beszterczey andrás, diakóniai vasárnap

„...a katedráról le kell szállni és kivinni az Igét oda, ahol az emberek élnek, laknak, mozognak" – idézi Kiss Ferenctől id. Besztercezy András esperes a diakóniai vasárnap okán. Az esperes ebben a mondatban látja ma is a gyülekezeti diakónia feladatát.

Gyülekezeti diakóniai vasárnap

2010. január 30., címkék: szarka miklós, diakóniai vasárnap, Gyülekezeti hírek, istentisztelet, budai

A budai gyülekezet első valódi ifjúsági házicsportjának tagjai lesznek a vendégei annak az úrvacsorás istentiszteletnek, amely február 7-én, vasárnap tíz órakor kezdődik a budai református templomban. Igét hírdet Szarka Miklós, aki szintén tagja, majd később vezetője is volt a csoportnak, ma pedig a Református Házasság- és Családsegítő Szolgálat vezető lelkipásztora.